تجربه لاپاراسکوپی

تجربه لاپاراسکوپی

آمادگی های لازم برای انجام لاپاراسکوپی چیست ؟ آیا امکان بارداری بعد از عمل لاپاراسکوپی وجود دارد ؟متاسفانه خیلی از بیماران در هنگام مراجعه به دکتر اعظم السادات مهدوی  از لاپاراسکوپی و روند انجام آن سوال می پرسند و اطلاع کافی در این زمنیه ندارند . همانطور که در مقالات پیشین هم گفته شد،  جراحی لاپاراسکوپی  یک روش کم تهاجمی است که نسبت به سایر روش های جراحی فواید بسیاری برای فرد دارد .

تجربه لاپاراسکوپی

تجربه لاپاراسکوپی

لاپاراسکوپی چیست ؟

لاپاراسکوپی به معنی بررسی حفره داخل بدن و دیواره های شکمی  با کمک دوربین است . لاپاراسکوپی به منظور تشخیصی و درمانی کاربرد دارد . با کمک این روش جراحی نیاز به باز کردن شکم نیست و تنها می توان با ایجاد چند حفره ریز درمان را انجام داد، این روش درمان و تشخیص فواید بسیاری دارد، از جمله اینکه  دوره بهبودی برای بیمار را بسیار کوتاه می کند و احتمال بروز چسبندگی بعد از عمل جراحی از بین می رود زیرا دیگر  نیاز به باز کردن شکم نمی باشد . از آنجایی که اغلب مردم با این روش آشنایی ندارند ،  قبل ازانجام لاپاراسکوپی ترس  و واهمه دارند و از تجربیات لاپاراسکوپی دیگر افراد سوال می پرسند .  در ادامه  یکی از بیمارانی که با کیست بزرگ به  متخصص زنان مراجعه کردند و درمان  کیست او  به روش لاپاراسکوپی انجام می شود  بررسی می گردد .

Case لاپاراسکوپی

موفقیت یکی از عمل های جراحی دکتر اعظم السادات مهدوی به روش لاپاراسکوپی ، برای درمان کیست  :

بیمار دوماه  ازدواج کرده است، برای درمان کیست رحم  به دکتر اعظم السادات مهدوی مراجعه کردند این  کیست به اندازه ای وسعت داشت که تمام شکم بیمار را فراگرفته بود  و حتی بیمار بزرگ شدن کیست را  مبنی بر چاق شدن و اضافه وزن خود قلمداد می کرد .  دکتر اعظم السادات مهدوی بهترین روش برای درمان این بیمار را استفاده از روش لاپاراسکوپی  انتخاب می کنند تا بتوانند بدون باز کردن شکم بیمار ، کیست برطرف گردد .

این کیست خیلی بزرگ بود حتی تمام شکم بیمار را گرفته و تا زیر کبد ، کیست ادامه داشت . اولین کاری که لازم می باشد، این است که چسبندگی های زیر تخمدان را  برای آزاد سازی تخمک  برطرف  کنیم . که متاسفانه در این نمونه چسبندگی ها بسیار زیاد بودند . در مرحله بعدی مایع کیست  باید خارج شود ، که با خارج سازی مایع کیست ، حالتی چروکیده می گیرد، که این حالت امکان جداسازی  جدار کیست را  از تخمدان  فراهم می کند .

لازم است تا این کار با دقت بالایی انجام شود تا  نه تخمدان آسیب ببیند و نه کسیتی باقی بماند . تجربه و تخصص متخصص زنانی که انتخاب می کنید در این مورد بسیار اهمیت دارد، در آخر همانطور که در ویدئو زیر هم مشاهده می کنید کیست جدا شد و خوشبختانه تخمدان و لوله های رحمی کاملا سالم  به جا ماند و مشکلی از نطرناباروری وجود نخواهد  داشت .

در ادامه فیلم جراحی کیست به روش لاپاراسکوپی تهیه شده است :
برچسب گذاری توسط , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *