پول خرج کردن کاندیدای مجلس

۱۲ بهمن ۱۳۸۸ | نوشته‌شده به دست عادل شجاعی در اجتماع و فرهنگ

کم کم به انتخابات مجلس شورای اسلامی نزدیک تر میشیم و تو عیدهای قبلی که کمتر پیامکی میدیدم ولی این عید قربان چند نفری که بوی کاندیدا شدنشون به مشام میرسه پیامک های تبریک به صورت اتوماتیک فرستادند.دانشگاه ما هم که سال و ماه می گذره و کسی نمیاد، برخی این روزا خوب سر و کلشون پیدا میشه!!!

مساله اینه که چرا برخی حاضرند به هرطریقی که شده نماینده مجلس شوند! فلانی خرج در حد میلیاردی می کنه تا خودش رو با هر وسیله ای از جمله خریدن رای، به مجلس بکشونه. وقتی مردم کنگان و یا عسلویه و یا هر جای دیگه ای حاضر باشند با گرفتن مقداری پول رای خودشون رو به یه آدمی بدهند که اصلا صلاحیت شرکت در انتخابات رو نداره، نباید انتظار داشت کنگانی بهتر از این داشته باشیم.(اشاره به شخص خاصی ندارم و این کار از هر کس سر بزند مذموم است… )

مسلما کاندیدایی که تو کنگان حاضر میشه اینقدر خرج کنه، میشه به راحتی نتیجه گیری کرد که بعدا که وارد مجلس شد از هر طریقی مقدار خرجی که صرف تبلیغات انتخاباتی کرده رو در بیاره.کسی که واقعا هدفش خدمت به مردم باشه بعید می دونم حاضر باشه در حد وسیع و سرسام آور خرج تبلیغات انتخاباتی کنه.

واقعا تاسف می خورم وفتی برخی جلسات علنی مجلس شورای اسلامی رو از تلویزیون تماشا می کنم و میبینم نمایندگانی که باید به فکر یه ملت باشند و ناسلامتی تو خانه ملت! هستند، موقع سخنرانی و نطقی که باید روش بحث بشه عده ای دارند چرت می زنند و خوابیده اند و عده ای هم که تعدادشون کم نیست غایب هستند! نمونه بارزش برید فیلم رای اعتماد وزیر راه آقای بهبهانی رو ببینید تا بفهمید چقدر برخی نمایندگان مجلس بی مسئولیت هستند… که البته این یک نمونه هستند که الان مصداقش تو ذهنم بود.

امیدوارم مردم کنگان تو انتخابات پیش رو فریب تبلیغات رو نخورند و کاندیدایی که باسواد تر،دلسوزتر، متعهد تر و مستقل تر باشه رو انتخاب کنند. که البته این صفات نسبی هستند و باید از گزینه های موجود بهترین رو انتخاب کرد…

شما می‌توانید ما را دنبال کنید از خوراک RSS 2.0 و یا پاسخ بگذارید در صورت تمایل، بازتاب بفرستید.

پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>