از دبیرستان دانشگاه خلیج فارس تا دانشگاه خلیج فارس بوشهر

۹ مهر ۱۳۸۹ | نوشته‌شده به دست عادل شجاعی در روزنگاری‌ و مینی‌مال

همون جور که می دونید دبیرستان با ازمون ورودی رفتم دبیرستان دانشگاه خلیج فارس و الان هم مهندسی پتروشیمی دانشگاه خلیج فارس می خونم،این برای مقدمه بود حالا تا آخر پست رو بخونید!!!

یه معلم ریاضی داشتیم که جزء بهترین معلمهای بوشهر بود   ما هم ما هم تا اخر ۴ یا ۵ تا درس باهاش گذروندیم. شخصیت جالبی داشت از ۱٫۳۰ دقیقه کلاس ۳۰ دقیقه (حد اقل) اختصاص داشت به جک و لطیفه و خاطرات دریا رفتنش و ماهیگیری و قایق سواری و…. دست کم ۳۰ دقیقه هم مربوط می شد به غیبت کردن! غیبت معلمای دیگه مدیر و معاون و … و مسخره کرده اونا!

از اونجاییکه تو کلاس ما بچه هیچ کدوم از مسئولین دانشگاه و بچه های مدیر و معاون و  … نبود (چون تو بقیه کلاس ها هم بچه رئیس دانشگاه بود هم مدیر هم معاون و هم …)با خیال راحت حرفهاش رو میزد و میونش هم به طور عجیبی با ما خوب بود. ۳۰ دقیقه از کلاس میومد درس میداد ولی انصافا درس هم میداد مثلا تو دیفرانسیل فقط سری ها برا ما مطلب تازه داشت. ماشاالله گاج و کانون و مبتکران و … رو میجوید و میذاشت تو دهن بچه ها و خلاصه خیلی خوب یاد می گرفتیم ، حضور غیاب هم نمی کرد امتحان هم فقط میان ترم و پایان ترم. می گفت امتحان میگیرم و هر جلسه خودش لغوش می کرد! اگه احیانا امتحان می گرفت تصحیح نمی کرد و اگه احیانا تقی به توقی می خورد و تصحیح می کرد نمرش تاثیر نمی داد اخر ترمی هم به چند نفر ۲۰ میداد و به بقیه می گفت چند بهتون بدم!!!

حالا میایم دانشگاه:

بعضی از استادان واقعا گل هستند و دوست داشتنی و ادم با دیدنشون لبخند میزنه و احساس خوبی داره و احترام متقابل هم برقراره و درسشون رو خیلی خوب میدن و سر کلاس درس آمادگی خوبی دارند و جزوشون هم خیلی خوب و کامله و خیلی خوب به سوالات دانشجویان جواب میدن ودانشجو سر کلاس گوش میده و از اینکه غیبت کنه خودش تاسف می خوره که چرا غیبت کردم و دانشجو رو تحویل می گیرند و در کل گلن.

حالا در مقابل استادانی هم هستند که به رغم اینکه در بهترین دانشگاه ها تحصیل کردند و به دانشجو احترام می ذارن و سر ساعت سر کلاس میان، (با عرض پوزش) بلد نیستند درس بدن و دانشجو فقط به خاطر حضور غیاب میاد سر کلاس و اگه استاد حضور غیاب نکنه دانشجو تاسف می خوره که چرا اومدم!!!

تو کلاسشون بچه ها همه خوابند و یا با هم حرف می زنند و جز معدودی، تو همه عالمی هستند جز درس!

تو دبیرستان هم یاد می گرفتیم هم درس می خوندیم هم می خندیدیم و هم نمره می‌گرفتیم ولی اینجا (تو بعضی درسا) نه درس می خونیم نه یاد میگیریم نه می‌خندیم نه نمره می گیریم!!! نمی دونم ، شاید دست خودشون نباشه ولی به نظر شما وظیفه اونا و ما چیه؟ در کل ما ازشون بدمون نمیاد و سعی می کنیم به همه احترام بذاریم ولی … فکر می کنم گروه استادانمون واقعا خوبن ولی ضعف های این چنینی هم هست.

تنها راهی که فعلا به ذهنم میرسه اینه که بهشون بگیم حضور غیاب نکنن و هر فصل بدن یکی از دانشجو ها بخونن و کنفرانس بدن.

شما می‌توانید ما را دنبال کنید از خوراک RSS 2.0 و یا پاسخ بگذارید در صورت تمایل، بازتاب بفرستید.

پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>