سرنوشت وزارت نفت و انتخاب غیر عاقلانه احمدی نژاد

۱۷ خرداد ۱۳۹۰ | نوشته‌شده به دست عادل شجاعی در سیاست

متاسفانه انچه در کشور شاهد آن هستیم انتصاب نه بر پایه تخصص و نه بر پایه تعهد است. بلکه فقط ارادت داشتن به جناح های سیاسی ملاک انتصاب اشخاص شده است.

همه چیز ریخته به هم.از اقتصاد بگیر تا درگیری با مجلس  و بحث وزیر اطلاعات و عزل غیر اخلاقی دکتر متکی توسط شخص رئیس‌جمهور و ادغام وزارت‌خانه‌ها که بدترینش ادغام وزارت ارتباطات بود و اخیرا هم انتصاب آقای علی آبادی!

بالاخره با فشار های مختلف رئیس جمهور پذیرفتند که سرپرست وزارت نفت نباشند! ولی چه فایده! چه کسی انتخاب شد؟ اقای علی آبادی! کسی که دو سال پیش صلاحیتش یک باز برای گرفتن وزارت نفت و یک بار هم برای وزارت نیرو از طرف مجلس رد شده بود. کسی که مدتی رئیس شیلات و سازمان تربیت بدنی هم بوده ولی اکنون صلاحت ریاست بر یکی از مهمترین ارکان اقتصادی کشور را پیدا کرده است!

از همان موقع که اقای علی آبادی به همراه رئیس جمهور در مراسم افتتاح طرح توسعه پالایشگاه آبادان شرکت کرد این گمان می رفت که ایشان برای چنین سمتی معرفی شود.

یک روز بعد از معرفی علی آبادی به سرپرستی وزارت نفت ایران، حمیدرضا کاتوزیان رئیس کمیسیون انرژی مجلس گفت که “این بدترین انتخاب برای صنعت نفت و گاز است و این تصمیمات کشور را به مخاطره می اندازد.” و “نفت و گاز یک حوزه کاملا تخصصی است که آقای علی آبادی هیچ تخصص و تجربه ای در این زمینه ندارد.”  واقعا جای بسی تامل وجود دارد که آقای علی آبادی چه ویژگی خارق العاده ای داشت که رئیس جمهور او را بر دکتر میرکاظمی (وزیر سابق نفت) ترجیح داد.

شکی ندارم که وی توانایی اداره کردن این وزارت خانه را ندارد و به نظر بنده مجلس با ریاست آقای علی آبادی بر وزارت نفت مخالفت می کند و یا ایشان در پی فشار های سیاسی و استیضاح بعد ها برکنار خواهد شد که امیدوارم اتفاق اول که کم هزینه تر است اتفاق بیفتد.

همین جا نا تمام رها می کنم و معتقدم که “بدترین اشتباه نپذیرفتن اشتباه است.”

شما می‌توانید ما را دنبال کنید از خوراک RSS 2.0 و یا پاسخ بگذارید در صورت تمایل، بازتاب بفرستید.

پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>