بازگشایی مجدد وبلاگ – عناوین اخبار مهم این چند روز

۵ بهمن ۱۳۹۰ | نوشته‌شده به دست عادل شجاعی در اجتماع و فرهنگ | روزنگاری‌ و مینی‌مال

طبق چیزی که تو پست قبل نوشته بودم قرار بود تا آخر امتحانات ننویسم که بالاخره آخرین امتحانات رسمی امروز تموم شد که البته فکر می کنم وضعیت در کل از ترم قبل بهتر باشه (انشاالله)؛ فقط یک شنبه هفته آینده (نهم بهمن) یه امتحان غیر درسی مربوط به کلاس نرم افزار Aspen دارم (مربوط به شبیه سازی فرایند ها و عملیات مهندسی شیمی) که اون هم بدم و انشاالله برگردم خونه و پنج شش روزی نفس تازه کنم.

امیدوارم تا چند وقتی بتونم وبلاگ رو هر روز به روز نگه دارم و چند مطلبی در موضوعاتی که این چند وقت ذهنم رو مشغول کرده بود و همش رو تو Notes گوشیم یاداشت کردم، بنویسم.

تو این چند روز اتفاقات زیادی افتاد که هر کدوم جا داشت یه مطلب در موردش بنویسم ولی برخی اخبار توجه من رو به خودش بیشتر جلب کرد از جمله: (براساس ترتیب خاصی نیست)

۱٫افزایش و نوسان شدید قیمت دلار و سکه

۲٫تحریم های نفتی اتحادیه اروپا علیه ایران و تحریم بانک تجارت از سوی وزارت خزانه داری آمریکا

۳٫ترور نخبه مهندسی شیمی و مسئول بازرگانی سایت نطنز شهید احمدی روشن

۴٫اوج گرفتن تنش ها بین ایران و غرب؛ از تهدید به بستن تنگه هرمز تا ورود ناو آمریکا و انگلیس به خلیج فارس

۵٫ اظهارات ضد و نقیض برخی مسئولین مبنی بر تاثیر و عدم تاثیر تحریم ها!

۶٫نوشته سردار علایی در روزنامه اطلاعات با عنوان “۱۹ دی از نگاه دیگر” و واکنش تند برخی مقام ها و رسانه ها و نوشته دوم سردار علایی و نامه توپنده وی به حسین شریعتمداری مدیر مسئولین روزنامه کیهان

۷٫بالا گرفتن انتقاد ها از عملکرد ضعیف اقتصادی دولت و بانک مرکزی در کنترل و ثبات قیمت ها بخصوص در بازار سکه و دلار و ارز

۸٫ادعاهای مسئولین مبنی بر سود ایران از تحریم ها و از طرف دیگر تهدید به بستن تنگه هرمز در صورت اجرایی شدن تحریم ها!!!

۹٫سقوط یک دیکاتور دیگر: علی عبدالله صالح مصونیت قضایی گرفت و از یمن به آمریکا رفت.

۱۰٫رد صلاحیت ها و تیغ دولتی ها (حدود ۲۰%) (به نقل از شورای نگهبان) و واکنش علی مطهری، کاتوزیان و لاریجانی و در پی آن تایید صلاحیت برخی از کاندیدا ها.

۱۱٫پیروزی حزب عدالت و توسعه وابسته به اخوان المسلمین و پس از آن حزب نور وابسته به سلفی ها در انتخابات پارلمان مصر.

۱۲٫انتشار عکس برهنه یک بازیگر ایرانی در مجله فیگارو و همچنین بازتاب انتشار فیلم برهنه شدن این بازیگر زن در فیلم کوتاهی که به مناسبت بزرگداشت مراسم سزار ساخته شده بود.

۱۳٫سخن سنگین وزیر امور خارجه عربستان سعودی آقای نعیمی: ” ما در حال حاضر بین ۹.۴ تا ۹.۸ میلیون بشکه در روز تولید می کنیم، برای همین ظرفیت مازاد قابل ملاحظه ای برای تولید ۱۲ و نیم میلیون بشکه داریم. فکر می کنم ما به آسانی می توانیم تقریبا بلافاصله، ظرف چند روز، به ۱۱.۴ تا ۱۱.۸ میلیون بشکه برسیم. زیرا تنها کافی است شیرفلکه ها را باز کنیم.”

۱۴٫ مجله فارن پالیسی یا سیاست خارجی و همچنین نشریه فیگارو فرانسه، نوشتند که ماموران موساد با مقام های گروه جندالله (بخوانید جند الشیطان) با هم ارتباط داشته اند.
۱۵٫ جوایز متعدد بین المللی که به فیلم جدایی نادر از سیمین ساخته اصغر فرهادی تعلق گرفت و واکنش های موافق و مخالف داخلی و خارجی

۱۶٫در آخر هم رد صلاحیت یک کاندیدا و عدم احراز صلاحیت کاندیدای دیگر مجلس آینده حوزه کنگان، دیر و جم؛ به ترتیب آقای قیصر صالحی و خانم سکینه الماسی

آیا این اخبار توجه شما هم جلب کرد؟ به نظر شما کدام خبر بیشترین بازخورد و توجه را در پی داشت؟

شما می‌توانید ما را دنبال کنید از خوراک RSS 2.0 و یا پاسخ بگذارید در صورت تمایل، بازتاب بفرستید.

پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>