قطع شدن جیمیل؛ پیش قاضی و ملق بازی

۲۲ بهمن ۱۳۹۰ | نوشته‌شده به دست عادل شجاعی در روزنگاری‌ و مینی‌مال

آیا باز هم لنگر کشتی کابل رو قطع کرده؟ یا فقط کابل جیمیل و یاهو قطع شده؟

از بس که خودشون می دونن کارشون زشت و سخیف هست حتی حاضر نیستند صفحه فیلترینگ لود بشه که خیال همه ی کاربران رو راحت کنه و همه بفهمن که فیلتره و با تکنینک های برادران چینی فقط تو لود شدن گیر می کنه.

اگه شما یکی میومد و در خونتون رو جوش میداد یا با یه قفل دیگه درتون رو قفل می کرد و باز نمی شد چه حسی داشتید؟ آیا عصبانی نمی شدید؟

متاسفانه برخی خیلی کوته بین هستند و در اثبات قضایای منطقی فرق بین فرض و حکم رو نمی دونند که باید چگونه استدلال کرد و با استدلالات بچگانه سعی در توجیه چنین اعمالی می کنند.

جالب اینه که تو این بمباران خبری آب از آب هم تکون نمی خوره و آقایون خودشون همه وی پی ان (VPN) و فیلتر شکن دارند و بقیه رو نصیحت می کنند.

پی نوشت: بالاخره خدا رو شکر یه روشی پیدا کردم که بدون وی پی ان و فیلتر شکن ایمیلم رو چک کنم ولی متاسفانه فقط حالت Basic Html رو پوشش می ده. و این جور که یکی از دوستان می گفت تو کل کشور پروتکل های SSL رو قطع کردند!
پس از تحریر:
۱٫سایت تابناک در این باره نوشت:
در پی عدم امکان دسترسی به برخی وب‌سایت‌هایی که از ارتباط امن HTTPS
استفاده می‌کنند، طی ساعات اخیر امکان اتصال به برخی سرویس‌های گوگل و یاهو در اکثر نقاط کشور مسیر نیست. تا کنون خبر موثقی در باره دلیل یا دلایل بروز این  اختلال گزارش نشده است . اما لازم است مسولان مربوطه در این زمینه به مردمی که برخی از امورات خود را از طریق ایمیل انجام می دهند ، اطلاع رسانی کرده و تاریخ دقیق یا حتی احتمالی رفع مشکل را اعلام کنند . تا برنامه ریزی مردم بیش از این دچار اختلال نگردد.
 کد خبر: ۲۲۵۸۰۶    تاریخ انتشار: ۲۱ بهمن ۱۳۹۰ – ۱۶:۵۴

۲٫ خوشبختانه انگار مسئولین شیرفلکه جیمیل رو باز کردند و مشکل فعلا که حل شده!

شما می‌توانید ما را دنبال کنید از خوراک RSS 2.0 و یا پاسخ بگذارید در صورت تمایل، بازتاب بفرستید.

پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>