سایت‌هایی که مطالب ما را کپی می‌کنند را از نتایج گوگل حذف کنیم.

۲۵ بهمن ۱۳۹۰ | نوشته‌شده به دست عادل شجاعی در آموزش، دانش و فن‌آوری

یکی از معضلاتی که مدیران سایت ها و بویژه وبلاگ نویس ها با آن روبرو هستند، کپی کردن سایت های اسپم از مطالبی که شما با زحمت و فکر آن ها را پرورش داده و در وبلاگ شخصی خود نوشته اید، می باشد.

متاسفانه با توجه که ضعیف بودن الگوریتم جستجوگر گوگل (که علاقه مندم در مطلبی جداگانه به آن بپردازم) برخی سایت های تبلیغاتی (سایت های اسپم) با کپی کردن بدون اجازه مطالب از وبلاگ های دیگر و استفاده از برخی ترفند ها و تکنیک های سئو، جایگاه مناسبی در گوگل یافته اند و ممکن است شما به هر دلیل بخواهید که مطالبی که از وبلاگ شما کپی شده را از نتایج گوگل حذف کنید و در عین حال وبلاگ شما هم جزء نتایج گوگل باشد.

مثلا وقتی که من سایت اسپمی که از همین وبلاگ “کنگان و سخن تازه” مطالبم را کپی برداری کرده بود به گوگل گزارش دادم، در عرض کمتر از ۲ روز گوگل به من پیام داد و اطلاع داد که صفحه مورد نظر از نتایجش حذف شذه است.

در زیر سعی کرده ام این مراحل را قدم به قدم و خیلی خیلی ساده و روان توضیح دهم که می توانید آن ها را بخوانید.

قدم اول: شما باید یک اکانت جیمیل داشته باشید.

قدم دوم: به جیمیل خود متصل شوید. سپس به این صفحه بروید. (لینک صفحه ای که باید بروید)

قدم سوم: بر روی Create a new notice کلیک کنید.

قدم چهارم: در First name نام کوچک خود را و در قسمت Last name نام خانوادگی خود را بنویسید و کشور نیز ایران انتخاب کنید و کاری به Copyright holder you represent نداشته باشید و در Email address هم ادرس ایمیل خود را بنویسید.

قدم پنجم: در قسمت Identify and describe the copyrighted work شما باید بنویسید که چه قسمتی از وبلاگ یا سایت شما کپی برداری شده است. مثلا می توانید بنویسید:

one of my blog posts  یا  one of my blog pages

قدم ششم: در قسمت Where can we see an authorized example of the work شما باید قسمتی از وبلاگتان که از آن کپی برداری شده است را بنویسید. دقت کنید که آدرس صفحه اصلی وبلاگتان را ننویسید بلکه آدرس مطلب مورد نظر را بنویسید.

قدم هفتم: Location of infringing material آدرس صفحه ای از سایت کپی بردار که مطالب شما را کپی کرده بنویسید.

قدم هشتم: اگه بیش از یک صفحه از وبلاگ شما کپی شده روی Add a new group -Max 10 groups کلیک کنید. البته می توانید همین مراحل را دوباره تکرار کنید و روی این گزینه کلیک نکنید.

قدم نهم: در قسمت SWORN STATEMENTS تیک های مورد نظر را برای تایید بزنید.

قدم دهم: در قسمت Signed on this date of تاریخ میلادی همان روز را بنویسید. البته دقت کنید ماه روز و سال را به شمان شکل که نوشته وارد کنید.

قدم یازدهم: در قسمت Signature کلمه ای دلخواه بنویسید که بعدا اگذ چند شکایت کرده باشید بفهمید کدام شکایت مربوط به کدام صفحه بوده است.

قدم دوازدهم: همان نوشته های خرچنگ قورباغه را وارد فیلد مورد نظر کنید و سپس روی submit کلیک کنید و ما را هم دعا کنید!

* اگر سوالی بود می توانید در قسمت نظرات همین پست بپرسید.


پی نوشت: برخی سایت ها و وبلاگ ها هم از کدهای جاوا استفاده می کنند تا راست کلیک کار نکند و کسی نتواند از وبلاگشان کپی برداری کند اما کسی که بخواهد کپی کند به راحتی می تواند کد جاوا را در مرورگر خودش غیر فعال کند و از مطالب وبلاگ شما کپی برداری کند.

شما می‌توانید ما را دنبال کنید از خوراک RSS 2.0 و یا پاسخ بگذارید در صورت تمایل، بازتاب بفرستید.

۱۸ پاسخپاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>