رکود وبلاگستان فارسی

۷ اردیبهشت ۱۳۹۱ | نوشته‌شده به دست عادل شجاعی در آموزش، دانش و فن‌آوری

وبلاگ نویسان زیادی از رکود وبلاگستان فارسی نوشته اند. اجازه بدهید با این حرف مخالفت کنم. بر این باورم که بسیاری از وبلاگ نویسان فقط به محدوده وبلاگ نویسان پیرامون خود نگریسته اند و بر این مبنا نمی توان قضاوت کرد که وبلاگستان رکود کرده است. باید مستند سخن گفت و آمار داد. معتقدم بخش بسیاری بزرگی از وبلاگستان فارسی به دور از چشمان و حلقه ی ما گسترش و رشد می یابد. با این حال ممکن است عواملی سبب شوند که این رشد اندکی آهسته تر شود.

عواملی مثل گسترش شبکه های اجتماعی، عدم تولید محتوا و کپی برداری از سوی وبلاگ نویسان تازه کار، لینک ندادن وبلاگ ها به یکدیگر، ضعیف بودن شبکه های ارتباط بین وبلاگ ها و وبلاگ نویسان، فیلترینگ و کوته بینی های سیستماتیک و نگرانی هایی که بر مبنای ارعاب وبلاگ نویسان شکل گرفته اند، می توانند بخشی از عوامل رکود وبلاگستان فارسی باشند.

در هر صورت امیدوارم که هر روزمان بهتر از دیروز باشد و شاهد رونق گرفتن و ارائه ی محتوای مفید و مناسب وبلاگ نویسان در هر نقطه از هستی باشیم.

شما می‌توانید ما را دنبال کنید از خوراک RSS 2.0 و یا پاسخ بگذارید در صورت تمایل، بازتاب بفرستید.

پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>