حکایت قایق رانی این وبلاگ نویس

۳۰ خرداد ۱۳۹۱ | نوشته‌شده به دست عادل شجاعی در روزنگاری‌ و مینی‌مال

وقتی با خود فکر می کنم که “عادل شجاعی” به عنوان یک نویسنده و یا وبلاگ نویس باید چگونه بنویسد، مجموعه ای از پاسخ ها به ذهنم خطور می کند.

قایق رانی در وبلاگ:

معتقدم که من قایق ران این وبلاگ کوچک هستم. مسافرانی دارم که در مقطعی عادل را همراهی می کنند. عده ای در جزیره اول پیاده می شوند و عده ای نیز تا جزیره های بعدی مرا همراهی می کنند. در این میان از هر جزیره ای که عبور می کنم ممکن است مسافرانی جدید بر این کلک۱ سوار شوند و به جمع کوچک مسافرانم بپیوندند.

گشت و گذار در ساحل:

علاقه مندم که هنگام قایق رانی، مسافران را با مکان هایی جدید و بعضا غریب آشنا کنم. هدفم ایجاد ذائقه ای جدید در مسافران است که این اتفاق در چند جزیره رخ نخواهد داد. بلکه همراهی بیشتری را می طلبد.

از طرفی قایق ران باید ارتباط خوب و شادی را با مسافران داشته باشد که آن ها از مسافرت خود لذت ببرند. سعی می کنم این نکته را فراموش نکنم.

بازدید های مفید:

تجربه ی چندین سال وب گردی و مطالعه ی وبلاگ ها و همچنین فعالیت در شبکه های اجتماعی، این نکته را برایم کاملا مشخص کرده که متاسفانه اکثریت مخاطبان به مطالب مفید و با ارزش و تحلیلی اهمیت چندانی نمی دهند و غالبا به دنبال مطالب بی محتوا و جنجالی هستند که فقط وقت گذرانی کنند و بخندند و صبح را به شب بگذرانند.

تنوع ذائقه ی مسافران، محدودیت هایی برای نوشتن ایجاد می کند. قایق ران آن چشم اندازی که در ذهن دارد را بر پهنای اقیانوس پیاده می کند اما در این بین از راهنمایی و توصیه مسافران نیز بی بهره نمی ماند.

مسافران خسته می شوند:

در مسیر حرکت، به نقاطی می رسیم که خسته کننده به نظر می رسند و عده ای ممکن است پیاده شوند و قایق ران ممکن است تنها بماند! قایق ران از این موضوع آگاهی دارد اما معتقد است عبور از این منزل گاه ضروری است.

پارک و تفریح:

پس از اینکه مسافران به طبیعت بیرون از کلک نگریسند وقت آن می رسد که با پای برهنه ماسه های ساحل را تجربه کنند. نهاری بخورند و خستگی را از تن بیرون کنند. قایق ران نیز خاطراتی را تعریف می کند و با مسافران به گفتگو می نشیند.

مسافرت با دیگران:

این قایق ران نیز مسافر قایق رانان دیگری است و به فراخور ذائقه خود، هم سفرانی را انتخاب کرده و با آن ها هم سفر می شود. از تجربه ی قایق رانی آن ها استفاده و سعی می کند در هنگام قایق رانی آن ها را به کار گیرد.


پی نوشت:

۱٫قایقی که با نی ساخته می شود.

شما می‌توانید ما را دنبال کنید از خوراک RSS 2.0 و یا پاسخ بگذارید در صورت تمایل، بازتاب بفرستید.

پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>