ساخت لینک‌دونی با دیگو؛ راحت‌تر از دلیشز

۲۱ شهریور ۱۳۹۱ | نوشته‌شده به دست عادل شجاعی در آموزش، دانش و فن‌آوری

اگر شما وبلاگ‌نویسان و یا وب‌مستران عزیز دوست دارید یک لینک‌دونی پویا (دینامیک) در فوتر و یا سایدبار وبلاگ خود داشته باشید، راه‌های مختلفی دارید. یکی از راه‌کارها استفاده از سایت خوشمزه یا همان دلیشز (Delicious) است. اگر به دنبال جایگزینی برای این سایت خوشمزه هستید، سایت دیگو (Diigo) جایگزین بسیار مناسبی است که شما با استفاده از دیگو می‌توانید هنگام وبگردی فقط با چند کلیک از درون مرورگر خود و بدونه استفاده از هیچ افزونه‌ای، پیوند وبلاگ و یا سایت مورد نظر خود را به لینک‌دونی وبلاگ‌تان بیفزایید و با این کار از سایر وبلاگ‌نویسانی که تولید محتوا می‌کنند حمایت کنید.

پس از ثبت‌نام در سایت دیگو (Diigo)، نوارابزار (تول‌بار) دیگو را بر روی مرورگر خود نصب کنید.

ساخت لینکدونی دینامیک و پویا با دیگو دلیشز؛ تولباز، نوارایزار

از برگه‌ی My Library می‌توانید خوراک حساب کاربردی خود را دریافت کنید. اگر مثل وبلاگ سخن تازه از سیستم مدیریت محتوای وردپرس استفاده می‌کنید، خوراک حساب کاربری‌تان را به ابزارک RSS اضافه کنید تا صفحاتی که با استفاده از نوارابزار مرورگرتان آن‌ها را بوک‌مارک کرده‌اید، در وبلاگ شما نشان داده شود.

اگر دوست دارید لینک‌های وبلاگ‌تان در حساب کاربری‌تان در سایت دیگو به اشتراک بگذارید اما نمی‌خواهید این لینک‌ها در قسمت لینک‌دونی وبلاگ‌تان نشان داده شود، می‌توانید از برچسب استفاده کنید. شما باید همه‌ی لینک‌هایی که می‌خواهید در لینک‌دونی شما به نمایش در بیاید را برچسب خاصی بزنید و آدرس خوراک این برچسب را به ابزارک RSS  بدهید. ممکن است پس از این‌که مطلبی را بوک‌مارک کردید، کمی زمان بگذرد تا این‌که خودبه‌خود آن مطلب در لینک‌ باکس شما نشان داده شود.

گرچه در رونق گرفتن فضای وبلاگستان فارسی، وبلاگ‌های مطرح، نقش پررنگ‌تری دارند اما همه‌ وبلاگ‌ها با ایجاد لینک‌دونی‌های پویا می‌توانند در کمک به ایجاد چنین فضایی سهیم باشند. اگر سوالی داشتید می‌توانید در قسمت دیدگاه‌ها مطرح کنید.

قبلاً یک پزشک دو مطلب در مورد سایت دیگو نوشته است. برای اطلاع بیشتر از قابلیت‌های سایت دیگو می‌توانید به این دو نوشته رجوع کنید. (+ , +)

شما می‌توانید ما را دنبال کنید از خوراک RSS 2.0 و یا پاسخ بگذارید در صورت تمایل، بازتاب بفرستید.

۹ پاسخپاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>