رویای گنجشک‌ها

۲۲ مهر ۱۳۹۱ | نوشته‌شده به دست عادل شجاعی در اجتماع و فرهنگ

نویسنده مهمان: فریده کلهر

فیلم‌های خوب مثل آدم‌های پرکار بی‌مدعا، آرام و سر به زیر می‌آیند و کار خودشان را شروع می‌کنند. بدون تبلیغات و سروصدا و میزگرد.
سریال «رویای گنجشک‌ها»، که این روزها از شبکه دو سیما پخش می‌شود، داستان زندگی چند پسربچه بی‌سرپرست را روایت می‌کند که در یک خانه ایتام در یکی از شهرهای شمالی کشور زندگی می‌کنند که در ادامه مجبور به ترک خانه و جدایی از یکدیگر می‌شوند.
ترکیب خوب بازیگرهای توانایی مثل «آزیتا حاجیان» و «کوروش تهامی» در کنار بچه‌های با‌استعدادی که به خوبی از پس نقش‌ها بر‌آمده‌اند، این سریال را دیدنی کرده است. از توکای مهربان و احساساتی با آن صدای نوک زبانی‌اش گرفته تا قاسم سرکش و قلدربازی‌ها و غیرتی شدنش برای خواهر بزرگ‌تر از خودش و آن انگشتر عقیق مردانه‌ای که در درست دارد و عمو روشن با آن لهجه قشنگ شمالی تا صحنه‌های زیبای طبیعت شمال کشور همه و همه این مجموعه را تبدیل کرده به سریالی که اگرچه ریتمی به ظاهر کند دارد، اما در دل خودش ماجراهایی را رقم می‌زند که دیدنش را به هر بیننده‌ای که مدت‌هاست تلویزیون را با طعم واقعی زندگی تجربه نکرده توصیه می‌کنم.

فیلم رویای کنجشک ها

شما می‌توانید ما را دنبال کنید از خوراک RSS 2.0 و یا پاسخ بگذارید در صورت تمایل، بازتاب بفرستید.

۸ پاسخپاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>