چند نکته و پاسخ به یک کاربر

۲۴ بهمن ۱۳۹۱ | نوشته‌شده به دست عادل شجاعی در روزنگاری‌ و مینی‌مال

پیش‌نوشت: اگر دیدگاه‌های این وبلاگ را دنبال نمی‌کنید، بهتر است زمان خود را صرف خواندن این نوشته نکنید.

هفته قبل کاربری در دیدگاه‌های متعددی (عموماً درنوشته‌های سیاسی) مسائلی را مطرح نمود که لازم دانستم که به آن‌ها پاسخ دهم. نه این جهت که استلالات محکمی ارائه کرده باشند، از این جهت که فکر می‌کنم مطالبی نوشتند که با واقعیت فاصله داشته است. متاسفانه به دلیل کنکور ارشد (جمعه همین هفته) و مشغله فکری فرصت پاسخ زودهنگام نداشتم.

وارد قسمت تایید دیدگاه‌های وبلاگ که شدم با چند دیدگاه از جمله این دیدگاه مواجه شدم: «خیلی آخرشی مطالب نقدی که علیه شما باشد طاقت شنیدنش ندارید کل مطلب قبلی من حذف کردید» توضیح این‌که تمام دیدگاه‌های این وبلاگ که با سیستم مدیریت محتوای وردپرس اداره می‌شود، پس از تایید نویسنده نمایش داده می‌شوند و هنگام ثبت دیدگاه‌ها، آن دیدگاه فقط برای نویسنده دیدگاه و از همان مرورگر و با همان IP قابل نمایش است , طبیعتاً من در مدّت ۵ دقیقه (۲۳:۰۷ تا ۲۳:۱۲) به اینترنت دسترسی نداشته‌ام که بتوانم چنین کاری کنم! ضمن این‌که این کار را خلاف اخلاق و مسائلی که بهشان پایبند هستم می‌دانم. علاوه بر این، زمانی که بوشهر هستم (بر خلاف الان که کنگان هستم) اکثر شب‌ها به اینترنت دسترسی ندارم.

در این وبلاگ در حد امکان به مصادیق نمی‌پردازم. احتمالاً کاربرد محترم با خود اندیشیده است (+) که من از افراد خاصی حمایت کرده‌ام که حقیقتاً این‌چنین نیست. البته اگر این‌چنین بود هم باکی از ابراز آن نداشتم.  طبق هر خِرَد سالمی، من مسئول نوشته‌ها یا عمل‌کرد دیگران نیستم. نمی‌دانم چگونه مرا به «دلباخته» بودن به غرب متهم کرده‌اند در حالی که حتی یک نوشته در این وبلاگ در تعریف و تمجید از نظام‌های سیاسی دیگر وجود ندارد.

ایراد فرموده‌اند که من نوشته‌ام که باید «قانون برای همه‌ی افراد یکسان اجرا گردد.» اگر واقعاً معتقدند که قانون برای همه یکسان اجرا می‌شود که نیاز نمی‌بینم بیش از این توضیح دهم. سایر دیدگاه‌ها هم بیش از آن‌که نقد نوشته‌ها باشد، بیشتر به شخصیت نویسنده پرداخته‌اند.

در دیدگاهی دیگر (+) نوشته‌اند که «کاش طوری می نوشتی که مطلب دلسوزانه از دل براید و به دل بنشیند شما اگر کسی را می خواهی تحسین یا ادب کنی فوری توی برجکش نمی زنند بلکه ضمن بیان مطلب راه حل خالصانه و پاک که از وجود و ضمیر پاک شما بیرون بیاید» و این در حالی است که در دیدگاه‌های دیگرشان از جمله(+) -که البته با اسامی مختلف نظر داده‌اند- خلاف نصیحت خود عمل نموده‌اند و اتهام غیر واقع به من زده‌اند.

با توجه به احترامی که برای دیدگاه‌هایشان قائل بودم این مطالب را نوشتم. حقیقتاً زمان این‌که به نقدهای غیر واقع و غیر علمی پاسخ بدهم، ندارم. اگر هر یک از دوستان احساس می‌کنند که مطالب این وبلاگ دارای اشکال است، می‌توانند نقدهای خود بر روی نوشته‌ای خاص از نوشته‌های همین وبلاگ، برای درج در وبلاگ، به بنده ارسال کنند. بهتر است که به‌جای نقد شخصیت نویسنده، نوشته‌ها را مورد نقد قرار دهند.

با سپاس و احترام

عادل شجاعی

شما می‌توانید ما را دنبال کنید از خوراک RSS 2.0 و یا پاسخ بگذارید در صورت تمایل، بازتاب بفرستید.

۲ پاسخپاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>