معرفی مجلّه: اندیشه پویا

۲ تیر ۱۳۹۲ | نوشته‌شده به دست عادل شجاعی در کتاب

در این آشفته‌بازار کتاب و مجلّه، اگر بخواهم یک مجلّه‌ی غیر تخصصی را به کسی معرفی کنم، دوماه‌نامه سیاسی فرهنگی «اندیشه پویا» خواهد بود. با این‌که دو سال بیشتر از شروع به کار تیم اندیشه پویا نگذشته است، امّا توانسته بین آن‌هایی که اهل مجلّه‌ خواندن هستند، جای خود را باز کند. پس از توقّف انتشار ماه‌نامه مهرنامه، بسیاری از خوانندگان مهرنامه نیز به جرگه خوانندگان اندیشه پویا پیوستند. مجلّه اندیشه پویا با صفحات رنگی و با سردبیری رضا خجسته‌ رحیمی منتشر می‌شود.

روشنفکری و نواندیشی دینی، سیاست، تاریخ معاصر، جامعه‌شناسی، فلسفه و سینما از جمله مباحثی است که در مجلّه‌ی اندیشه پویا به آن پرداخته می‌شود. گفت‌وگو با شخصیّت‌های ملّی و جهانی نیز بخشی از این مجلّه است. یکی دیگر از بخش‌های جذّاب مجلّه اندیشه پویا، بخش مجلّه‌گردی است که در آن برخی از مقالات برگزیده‌ی مجلّات و رسانه‌های خارجی ترجمه می‌شود.

مجله اندیشه پویا

قیمت سه شماره اخیر اندیشه پویا به ترتیب، ۵۰۰۰، ۸۰۰۰ و ۸۰۰۰ تومان بوده است. تعداد صفحات هر یک از شماره‌ها نیز به ترتیب ۱۶۴، ۲۲۸ و ۱۶۴ بوده است. فکر نمی‌کنم پرداختن چنین هزینه‌ای و آن هم دو ماه یک‌بار برای خانواده‌های متوسط ایرانی سخت باشد. جست‌وجو برای یافتن سایت اینترنتی مجله اندیشه پویا بی‌نتیجه بود؛ فرم اشتراک به همراه کد پستی و شماره تلفن مجله را این‌جا قرار داده‌ام. می‌توانید اندیشه پویا را در فیسبوک دنبال کنید.
می‌توانید مجلّه اندیشه پویا را از روزنامه‌فروشی‌ها بخرید و یا این‌که اشتراک بگیرید.

شما می‌توانید ما را دنبال کنید از خوراک RSS 2.0 و یا پاسخ بگذارید در صورت تمایل، بازتاب بفرستید.

۲ پاسخپاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>