۵ نکته در مورد یادگیری زبان انگلیسی و بهبود مهارت‌ها

۸ اردیبهشت ۱۳۹۴ | نوشته‌شده به دست عادل شجاعی در آموزش، دانش و فن‌آوری

نویسنده: محمد امین نعمتی از اعضای تیم تحریریه سایت آموزش زبان انگلیسی

چه جزو افرادی باشید که در حال یادگیری زبان انگلیسی باشد یا این زبان زبان اصلی شما به شمار رود، مهارت‎های زبان انگلیسی را همیشه می‎توان بهبود بخشید. برای یادگیری زبان انگلیسی نکات واقعی و امتحان شده‎ای وجود دارد. شما با دنبال کردن ۵ نکته زیر که به دانشجویان زبان انگلیسی آموزش داده می‎شود، می‎توانید سطح زبان خود را بالا ببرید. این نکات نه تنها به شما کمک می‎کند که انگلیسی یاد بگیرید، بلکه برای بهبود بخشیدن به سطح مهارت‎های زبان انگلیسی شما هم کمک خواهند کرد.

نکته اول: کتاب، روزنامه یا مجله‎ای به زبان انگلیسی بخوانید که بالاتر از سطح جاری خواندن زبان شما قرار دارند. سعی کنید به همراه خواندن یک دیکشنری زبان هم داشته باشید، به این روش شما لغات جدید یاد خواهید گرفت و شیوه یادگیری نیز مفرح خواهد بود. شما می‎توانید تنها با صرف کردن ۱۵ دقیقه در روز، مهارت زبان خود را به شکل چشمگیری افزایش دهید.

نکته دوم: فیلم‎ها، مستند‎ها یا اخبار انگلیسی نگاه کنید. گوش دادن به اخبار انگلیسی یا دیدن فیلم‎‎های انگلیسی زبان به تقویت مهارت‎های شنیداری شما و همچنین بالا بردن سطح لغات شما کمک شایانی خواهد کرد. در ابتدا شما می‎توانید از زیرنویس استفاده کنید ولی بعد از مدتی آن را خاموش کنید و سعی کنید از مهارت‎های شنیداری خود استفاده کنید.

نکته سوم: برای یادگیری انگلیسی، یادگیری گرامر هم بسیار الزامی است، گرچه ممکن است زیاد به اندازه یادگیری لغات جالب نباشد. دانستن کامل گرامر انگلیسی در راس برنامه‎‎های آموزشی زبان انگلیسی قرار دارد. به دنبال یادگیری گرامر، مهارت‎های شنیداری و خواندن شما نیز مورد چالش همزمان قرار می‎گیرند که همین باعث می‎شود شما از ساختار جمله آگاه شوید و آن را بعدا طبق نیاز‎های خود تغییر دهید.

نکته چهارم: داشتن دفتر خاطراتی برای بکارگیری مهارت‎‎های زبانی که شما با خواندن، گوش دادن و تمرین گرامر آن‎ها را تقویت کرده‎اید. نوشتن خاطرات به شما کمک می‎کند که تمامی مهارت‎های خود را در زبان به خوبی بکار بگیرید. شما همچنین می‎‎توانید به نوشتن خود امتیاز دهید و سعی کنید آن را بهبود بخشید. برای یادگیری بهتر زبان انگلیسی این یکی از مهم‎ترین کار‎ها به شمار می‎رود.

نکته پنجم: بعد از اینکه حس کردید آمادگی را دارید خود را در جمع افرادی قرار دهید که انگلیسی صحبت می‎کنند. این مرحله به شما کمک می‎کند در محیط واقعی قرار بگیرید و مهارت‎های خود را به خوبی تست کنید.

بعد از تمامی این تلاش‎‎ها فراموش نکنید به خود جایزه بدهید. یادگیری زبان انگلیسی سخت است ولی با پیروی از این نکات ساده و البته با پشتکار فراوان یادگیری شما آسان تر و بهتر خواهد شد.

شما می‌توانید ما را دنبال کنید از خوراک RSS 2.0 و یا پاسخ بگذارید در صورت تمایل، بازتاب بفرستید.

یک پاسخ

  • یک نفر نوشت:

    لطفا بیشتر در مورد یادگیری گرامر بنویسید
    خوشبختانه مشکل حادی در درک مطلب چه به صورت مطالعه یا شنیداری ندارم اما همیشه نوشتن به انگلیسی مشکل بوده که به نظرم به دلیل مشکل با یادگیری گرامر است با وجود تلاش موفق نشدم آن ریتم و آهنگ یادگیری لغات را در یادگیری گرامر ایجاد کنم پیشنهاد و روش شما برای تقویت گرامر چیست؟پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>