کتابی برای دانشجویان و فارغ‌التحصیلان مهندسی شیمی

۶ شهریور ۱۳۹۴ | نوشته‌شده به دست عادل شجاعی در کتاب

در چند ماه اخیر تلاش بیشتری کرده‌ام که زمانی را در طول روز برای انتخاب و خواندن موضوعات مرتبط با مهندسی شیمی در نظر بگیرم. این روزها تقریباً، هر روز حول مباحث مهندسی شیمی می‌خوانم و از این کار لذت می‌برم. مایل هستم در این مطلب، یک کتاب مفید و کاربردی که هم به دانش شما می‌افزاید و هم به کار مصاحبه‌های شغلی خصوصا در صنایع گاز و پتروشیمی می‌خورد، به شما معرفی کنم.

کتاب گاز طبیعی مهندسی شیمی
کتاب «گاز طبیعی؛ تولید، فراوری و انتقال» نوشته الکساندر روژی و کلود ژافره با ترجمه گیتی ابوالحمد، محمدرضا رسایی و علیرضا بهرامیان است که در ۴۷۸ صفحه و نه بخش شامل ۱- منابع گاز طبیعی ۲- تشکیل گاز طبیعی ۳- خصوصیات گاز طبیعی ۴- مدل‌سازی خواص ترمودینامیکی ۵- تولید گاز طبیعی ۶- هیدرات‌ها ۷- فرآوری گاز طبیعی ۸- گاز طبیعی، انتقال و ذخیره‌سازی ۹- منابع غیرمرسوم گاز طبیعی نوشته شده است.
من نسخه دستِ دوم این کتاب را چهار سال پیش به قیمت ۲۸۵۰ تومان خریدم و خواندم. ظاهرا قیمت نسخه جدیدتر این کتاب حدود ۲۱۰۰۰ تومان است که ارزش خریدن و خواندن را دارد. مزیت این کتاب در جامعیت نسبی موضوعات و مطالب، بیان ساده و همچنین پرهیز از آوردن فرمول‌ها و روابط پیچیده است. مخاطب با خواندن این کتاب می‌تواند دانش و درک خود را از فرایند‌های تولید، پالایش و انتقال گاز طبیعی افزایش دهد و با برخی مباحث کاربردی در این زمینه آشنا شود. خواندن این کتاب را به دانشجویان و فارغ‌التحصیلان مهندسی شیمی که فکر می‌کنند نیاز به مطالعه بیشتر در زمینه گاز طبیعی و فرایندهای آن دارند، توصیه می‌کنم.

Natural Gas Production Processing Transport
By A. Rojey and C. Jaffret

شما می‌توانید ما را دنبال کنید از خوراک RSS 2.0 و یا پاسخ بگذارید در صورت تمایل، بازتاب بفرستید.

پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>